از معجزه های خیار برای زیبایی و سلامت پوست بیشتر بدانید | بیماری

: خیار معجزه ای واسه زیبایی و سلامت پوست شما 

ماسک خیار واسه صورت یکی از پرکاربردترین روشای مورد استفاده بانوا واسه درخشندگی و زیبایی پوست هست. در این مورد مقاله مفیدی رو در ادامه میخونین. حتماً شمام بارها این نکته تکراری زیبایی رو خوندین کهاز خیار واسه دور چشما استفاده کن.” اما می دونین فواید استفاده از خیار روی چشم چیه ؟ وآیا اینکار واقعا کارساز هست؟

امروزه تعداد زیادی از اجناس مراقبت از پوست در ترکیبات خود خیار دارن. در بازار تعداد زیادی از کرما و حتی پاک کننده های آرایشی رو می تونین پیدا کنین که در اونا عصاره خیار هست. هم اونقدر می بینیم که از خود این میوه واسه زیبایی بهره می گیرن و به اصطلاح از روش سنتی قرار دادن خیار روی چشم استفاده میشه. به چه دلیل ؟

خیار یه ماده طبیعی روشن کننده پوست هست، این یکی از دلایل استفاده از خیار روی چشم هست به چه دلیل که باعث می شه تیرگیای دور چشم از بین بره. این ویژگی روشن کنندگی پوست باعث میشه پوست جوون تر و نورانی تر شه. به کار گیری خیار دور چشم باعث کاهش پف زیر چشم می شه.

میشه خیار رو روی پوستی که سوخته هست قرار داره، اینکار باعث می شه پوست سریع خنک شده و التهاب اون کم شه. اگه پوست صورتتون دچار آفتاب سوختگی شدید شده، یه حلقه خیارروی اون بذارین. با اینکار پوست رو خنک می کنین.اگه روی پوستتون التهاب، خارش یا سرخی دیدن می کنین، ویژگی روشن کنندگی پوست خیار می تونه به جوانسازی پوست و روشن شدن پوست شما کمک کنه.

خیار واسه منافذ پوست هم خوب هست، از خیار میشه واسه پاک کردن صورت استفاده کرد، با اینکار کم کم زمان پوست صورت محکم و سفت می شه. این یکی از دلایلی هست که از خیار در کرمای سفت کننده و جوانسازی پوست استفاده میشه.

: از معجزه های خیار واسه زیبایی و سلامت پوست بیشتر بدونین

خیار نه فقط واسه پوست صورت و دور چشم خوب هست، بلکه از اون میشه واسه نابود کردن سلولیتای بدن هم استفاده کرد. کمی پودر قهوه رو با آب خیار و عسل طبیعی ترکیب کنین و روی سلولیت بمالید. بعد اونو با یه دستمال بپوشونین و پس از نیم ساعت بشورید. با اینکار کم کم زمان متوجه تغییرات بسیار مشهودی میشین.

۹۵% خیار آب هست، خیار میتونه به عنوان آبرسان پوست و نمناک کننده اون بکنه، بین خیلی از کرمای نمناک کننده پوست هم از خیار استفاده می شه.خیار پر از ویتامین E و پتاسیوم هست، این دو ماده کمک میکنن تا خطوط اخم روی صورت و چروکای روی پوست درمان شن.

خیار پر از آنتی اکسیدان هست. قرار دادن اون روی چشم باعث میشه چروکای دور چشم از بین برن و حتی بوجود نیایند. به خاطر همین بین خیلی از اجناس جوانسازی پوست و کرمای دور چشم از خیار استفاده می شه.

وقتی از خیار در حالت عادی روی پوستتون استفاده میکنین می تونین مطمئن شین که پوست در اثر قرار گرفتن در مقابل ماده ای شیمیایی یا نامعلوم دچار خارش یا حساسیت نمی شه.

به کار گیری خیار روی چشم در منزل :

۱ » دو حلقه خیار رو روی چشمتون بذارین تا تیرگیای زیر چشم و پف چشم رو از بین بره. کرمای دور چشم هم از همین خاصیت واسه کاهش تیرگیا و چروکای دور چشم استفاده میکنن.

۲ » شمام اینجور می تونین خیار رو له کرده یا به هر طریقی آب اونو بگیرین بعد با یه پنبه این مایع رو دور چشمتون بمالید.

این نکته رو در نظر داشته باشین :

زمانیکه می خواید محصولی رو به دور و بر چشمتون بمالید مطمئن شید که دستانتون تمیز هستن. دور چشم بسیار دلنازک هست و هر زمان که اونو لمس می کنین خودتون رو در برابر عفونت قرار میدین. اگه از حلقه های خیار دور چشم استفاده میکنین یا از شکلای جور واجور کرمای دور چشم، حتماً قبل از انجام اینکار دستتون رو بشورید.

حالا که درمورد خواص خیار واسه پوست می دونین براتون دیگه عجیب نیس که از این سنت قدیمی واسه زیبایی پوست استفاده میشه. از خواص جوانسازی پوست گرفته تا نمناک کنندگی و آبرسانی پوست خیار یکی از بهترین مواد طبیعی واسه سلامت و مراقبت پوست هست. چه اونو در حالت عادی استفاده کنین چه در کرمای صورت و کرم دور چشم. ویتامین C و آب موجود در این میوه، نقش زیادی در سلامت پوست اجرا میکنه.

.

منبع : bishtav.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *