از مرگ زودهنگام پیشگیری کنید | ترک اعتیاد

سیگار و فشار خون دو عامل اصلی بیمارهای قلبی و عروقی به حساب میان.
براساس یافته های تحقیقی که تازگیا منتشر شد با روش زندگی سالم میشه تا سال ۲۰۲۵ از مرگ خیلی زود دست کم ۳۷ میلیون نفر در سطح جهان جلوگیری کرد. براساس گزارشی که در مجله پزشکی لانست انگلیس منتشر شد محققان امپریال کالج لندن اعلام کردن حذف یا کاهش شش عامل خطرناک واسه سلامت آدم از جمله سیگار، الکل و نمک زمینه رو واسه جلوگیری یا تاخیر در مرگ ۳۷ میلیون نفر جفت و جور می کنه.

عوامل زندگی بسیار سالم رو کاهش مصرف سیگار به یه سوم یا نصف، کاهش ۱۰ درصدی الکل، کاهش ۳۰ درصدی مصرف نمک، کاهش ۲۵ درصدی تعداد افراد گرفتار به فشار خون و توقف روند افزایش چاقی و دیابت تشکیل میدن. این اقدامات زمینه رو واسه جلوگیری و تاخیر در مرگ بیشتر از ۱۶ میلیون فرد ۳۰ تا ۷۰ سال و جلوگیری از مرگ خیلی زود ۲۱ میلیون فرد بالای ۷۰ سال جفت و جور می کنه.
سیگار و فشار خون دو عامل اصلی بیمارهای قلبی و عروقی به حساب میان که با دارو، تحرکات بدنی و کاهش مصرف نمک میشه از اونا جلوگیری کرد.

مجید عزتی، پژوهشگر اصلی این تحقیق اعلام کرد با این اقدامات میشه از مرگ خیلی زود ۳۱ میلیون نفر که در اومد کم و متوسط دارن، جلوگیری کرد یا مرگ اونا رو به تاخیر انداخت. به گفته این متخصص سلامت، تغذیه و محیط زیست، رعایت این عوامل زندگی بسیار سالم مرگ به وجود اومده به وسیله بیمارهای قلبی و عروقی و تنفسی، سرطان معده و ریه رو شدیدا کم می کنه و روند مرگ به وجود اومده به وسیله دیابت برعکس می شه.

منبع : واحد مرکزی خبر

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *