از مسکن های طبیعی برای درمان دردهایتان استفاده کنید! | طب ایرانی

آکایران :میخک واسه سلامتی دهن و دندون خوبه

بنا :  این روزا واسه بعضیا خوردن قرص مسکن از آب خوردن هم راحت تر شده اما محققان با در نظر گرفتن ضرر مصرف زیادتر از اندازه این دست قرصا،مصرف مسکنای طبیعی رو پیشنهاد می کنن
این روزا اگه نگاهی به داخل کیف،جیب یا روی میز خیلیا بندازین شکلای جور واجور و اقسام قرصای مسکن رو پیدا می کنین. مسکنا با ساز و کارای جور واجور بر اعصاب مرکزی یا محیطی تاثیر می ذارن. مصرف زیادتر از اندازه و نادرست مسکنایی که مثل نقل و نبات از داروخانه ها خریداری می شه اما اون قدر زیاده که باعث اخطار جدی سازمانای بین المللی شده. زخم معده،آسیب کبد،آسیب به کلیه ها،بیماریای قلبی و افزایش حساسیت به درد از مشکلات مشهور مصرف نادرست مسکنا هستن. محققان بخاطر این پیشنهاد می کنن از مسکنای طبیعی که در بسیاری خونها پیدا می شه واسه درمان دردها استفاده شه.

زردچوبه: واسه درد گلو و تقویت کلی بدن معجزه می کنه. ماده موثر زردچوبه یعنی Curcumin اثرات ضد التهابی و ضد درد مثل داروهای مسکن معمولی رو داراس. اثر ماده مؤثر زردچوبه رو با داروهای استروئیدی و غیر استروئیدی شامل فنیل بوتازون قابل مقایسه س. زردچوبه به دلیل خصوصیات آنتی آکسیدانی قوی خود یکی از مؤثرترین مواد در جلوگیری از سرطانی شدن سلولای بدنه. این گیاه هم اینکه موجب افزایش ترشح انسولین و کاهش قند خون در بیماران دیابتی می شه. 

زردچوبه به دلیل خصوصیات آنتی آکسیدانی قوی واسه پیشگیری از سرطان خوبه

 

زنجبیل: واسه دردای استخوانی و درد زانو پیشنهاد می شه.اگه به کشیدگی عضله دچار شدین، گلودرد دارین و یا از مریضی مسافرت در رنج هستین واسه خود یه تونیک زنجبیل درست کنین تا به قدرت اون پی ببرین. هم اینکه بررسیا نشون دادن که زنجبیل می تونه باعث جلوگیری از تهوع به وجود اومده به وسیله عمل جراحی و شیمی درمانی شه. خاصیت گرم کنندگی و فعال کنندگی زنجبیل اونو به عنوان شفابخش خونگی معرفی کرده. 

زنجبیل واسه دردای استخوانی و درد زانو خوبه

 – سیر و روغن زیتون: واسه گوش درد روغن زیتون رو با سیر قاطی کرده و کمی اونو گرم کنین. بعد روغن رو از صافی رد کرده و در گوش بچکانید. 

مخلوط سیر و روغن زیتون واسه گوش درد خوبه

– میخک و نعنا فلفلی:  اگه از زخم و آفت در دهن خود رنج می برید یه دانه میخک رو خوب بجوید. اگه از درد دندون رنج می برید، دانه میخک رو روی دندن خود واسه یه مدت بذارین. ترکیب اون با نعنا فلفلی معجزه می کنه. یه قاشق چایخوری چوب میخک، یه قاشق چایخوری برگ نعنا فلفلی و یه قاشق چایخوری آویشن رو تو یه فنجون آب جوش بریزین و به طور کامل مخلوط کنین. پنبه رو به این محلول آغشته کرده و روی آفت بزنین.

میخک واسه آفت دهن و دندون درد خوبه

 

خیار و بابونه: واسه مداوای سر درد پوست خیار سرد شده در یخچال رو روی پیشونی بذارین. واسه سردردهای شدید، میگرن و یا سردردهای جزئی روزانه هم اینکه می تونین از بابونه استفاده کنین. یه قطره روغن گیاهی نعنا فلفلی و یه قطره روغن گیاهی بابونه رو با هم مخلوط کرده روی پیشونی و گیجگاها زده و به آرومی ماساژ بدین.

واسه درمان سر درد روغن بابونه رو روی پیشونی بریزین و ماساژ بدین

  

منبع:khabaronline.irمنبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *