از مصرف بیش از حد ترشی به این دلایل خطرناک خودداری کنید! | رژیم غذایی

کلا ترشیا و ترشیجات یکی از محبوب ترین مواد خوراکی به حساب میان. ترشیا حاصل فرآوری شکلای جور واجور میوه ها و سبزیجات هستن؛ مصرف ترشی بلامانعه و حتی از فوایدی هم واسه سلامتی فرد برخورداره اما مصرف زیادتر از اندازه ترشی این پیامدای خطرناک رو واسه سلامت شما به دنبال داره. با دکتر سلام همراه باشین.

مصرف زیادتر از اندازه ترشیا موجب ضعف و لاغری شده و به سیستم عصبی ضرر وارد می کنه و مصرفف غذاهای شور موجب لاغری و بروز خشکی در بدن می شه و غذاهای بی مزه کاهش اشتها رو در بر داره.

یه کارشناس طب سنتی گفت: هدف طب سنتی ایران واسه حفظ سلامتی وو جلوگیری از بیماریه و تنظیم روش زندگی باید برابر مزاج و خصوصیات ذاتی افراد باشه.

ایشون با بیان اینکه غذا خوردن آدابی داره، گفت: یکی از آدابی که در غذا خوردن باید رعایت شه، اینه که غذا رو با اشتهای واقعی مصرف کنیم و قبل اینکه افراد سیر شنٰ از غذا خوردن دست بکشن البته مصرف غذا وقتی باید باشه که غذای قبلی که قبلا خورده شده، به طور کامل هضم شده باشه.

این کارشناس اضافه کرد: سکون و آرامش بعد از مصرف غذا به هضم غذا کمک می کنه البته چند قدم راه رفتن بعد از غذا موجب می شه که غذا در قعر معده قرار گیرد و واسه هضم بهتر آماده می شه چون که گرما معده در قسمت انتهایی معده بیشتره.

: زیاد غذا خوردن موجب فساد غذا در معده می شه هم اینکه افراد وقتی که گرسنه می شن، غذا مصرف کنن چون که اگه غذا خوردن تاخیر بیفته، موجب ریختن صفرا و مواد ناجور به معده شده و ادما از در هم خوری دوری کنن چون که موجب سوءهضم می شه و غذاهای دیر هضم و زود هضم با همدیگه مخلوط مصرف نشه.

این کارشناس اضافه کرد: وقتی معده خوب کار کنه، هضم هم بهتر صورت میگیره هم اینکه ادما از مصرف غذای طبع سرد مانند سیب زمینی در وعده شام دوری کنن، چون که هنگام بیدار شدن احساس کسل بودن و بی حالی می کنه.

ایشون گفت: زیاده روی در مصرف هر کدوم از غذاها منتهی به بروز عوارضی در بدن می شه مثلا مصرف زیادتر از اندازه ترشیا موجب ضعف و لاغری شده و به سیستم عصبی ضرر وارد می کنه و مصرف غذاهای شور موجب لاغری و بروز خشکی در بدن می شه و غذاهای بی مزه کاهش اشتها رو در بر داره.

این کارشناس اضافه کرد: فعالیتای جسمی باید به اندازه کافی باشه چون که حرکت و فعالیتای بدنی به سلامت افراد کمک می کنه و فعالیتای بدنی باید برابر با توان شخص باشه هم اینکه پیاده روی یکی از بهترین ورزشا هستش.

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *